گواهینامه ها

استاندارد بین‌المللی صنعت ریلی (گواهی‌نامه IRIS )

استاندارد بین‌المللی صنعت ریلی (گواهی‌نامه IRIS ) ، را سازمان UNIFE یا همان اتحادیه صنایع حمل و نقل اروپا در سال ۲۰۰۶ میلادی مدون کرده است، که در سال ۲۰۰۹ میلادی به ‌روز شد. این استاندارد دستاورد تجارب کشورهای صنعتی پیشرفته  و مبین اصول بین‌المللی مدیریت کسب و کار در صنایع حمل و نقل ریلی و یکی از پر ارزش ترین و با اعتبارترین استانداردهای تخصصی  جهانی  است.

صنعت حمل و نقل یکی از ایمن‌ترین، کم‌مصرف‌ترین، پاک‌ترین و بهترین روش ها برای جذب نیروی کارنسبت به روش‌های حمل و نقل دیگر است. استاندارد یاد شده، یکی از شناسه های اصلی توسعه و گسترش صنعت حمل و نقل در هر کشوری است؛ و برخورداری از آن پشتیبان ارزشمندی برای رشد و توسعۀ پایداری این صنعت  است.

استاندارد IRIS شباهت زیادی به دیگر استانداردهای تخصصی صنعت حمل و نقل نظیر: استانداردهای مورد استفاده در صنعت خودروسازی ISO/TS16949 و صنعت هوافضا AS 9100 دارد.  تمامی الزامات ISO 9001 را نیز پوشش می‌دهد. این استاندارد در برگیرندۀ الزامات تکمیلی نظیر مدیریت پروژه، مدیریت عملکرد، مدیریت زنجیرۀ تامین، قابلیت اطمینان‌بخشی، قابلیت دسترسی و نگهداری و ایمنی (RAMS)، تامین هزینۀ طول عمر (LCC)، مدیریت دانش (KM)، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و… است.

انتظار می‌رود بخش حمل و نقل ریلی شرکت پیمانکاری کیان صنعت شهباز و شرکت مهندسی پیشرو در ساخت و تعمیرات لکوموتیو در توسعۀ فعالیت‌ها، در بازارهای داخلی و دنیا  بیش از پیش بدرخشد. و با دریافت  گواهی‌نامه  معتبر IRIS، در میان فعالان صنعت راهبردی ریلی و سازمان‌های ایرانی مرتبط، همچنان پیشتاز باشد.

راهنمای سیستم مدیریت موثر فرآیند اموزش ISO 10015:1999

استاندارد ISO 10015 از جمله استاندارد های سری۱۰۰۰۰ و راهنمایی جهت طرح ریزی و سازماندهی فرآیند آموزش در سازمان ها می باشد.

امروزه با گذر از عصر صنعتی و اطلاعات و ورود به عصر دانش، با توجه به سرعت تغییر تکنولوژی هاو سیستم های کاری سازمان ها، استفاده از فرایند اموزش، قوی ترین ابزاری است که می تواند راهگشای سازمان ها جهت حضور و بقاء در عرصه بازار های رقابتی باشد.

اما افزایش کمی نفر ساعت آموزش و برگزاری دوره های مختلف اموزشی،به تنهایی نمی تواندنشانگر کیفیت و بکار بستن آموزش های فراگرفته شده در سازمان باشد، بلکه این اثر بخشی آموزش است که می تواند شاهدی دال بر ضمانت اجرایی دوره های آموزشی باشد.

شرکت فنی و مهندسی کیان صنعت شهباز در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۱۳موفق به اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری رتبه ۵ نیرو از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور گردید.

استقرار فرآیند آموزش بر اساس استاندارد ISO 10015 می تواند موثر ترین راه در خصوص پایش و اندازه گیری اثر بخشی فرآیند آموزش باشد.در این استاندارد، چگونگی طرح ریزی یک فرآیند چهار مرحله ای شامل

۱-نیاز سنجی     ۲-اجرا      ۳-ارزیابی اثر بخشی آموزش عنوان می گردد.

اجرای اثر بخش سیستم مدیریت آموزش در آموزش در سازمان،نیازمند تعهد مدیریت، تعهد آموزش گیرندگان و در نهایت تعهد آموزش دهندگان می باشد.با استفاده از راهنمای موجود در استاندارد ISO 10015،سازمان ها علاوه بر رفع این نیازمندی، در مسیر تحقق یک”سازمانیاد گیرنده”حرکت می نمایند. (ISO 10015:1999)

کیان صنعت شهباز پیمانکار برتر ریلی تعمیرات و نگهداری واگن، مولد،قطار و فعال عرصه صنعت ریلی راه آهن جمهوری اسلامی ایران مفتخر است که با ارائه مستندات معتبر  آرامش خاطر کارفرمایان را موجب شود.

گواهینامه ثبت لوگو و علامت تجاری کیان صنعت شهباز پیمانکار ریلی برتر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تحت نظر قوه قضاییه

( ISO9001:2015 )

یکپارچه سازی استانداردها ،سبب خواهد شد که  موارد ضروری برای ورود و خروج از مرزهای کشورها در تمام دنیا به یک صورت باشند.. همانطور که می دانید  ( ISO9001:2015 ) یکی ازاستانداردهای سری ایزو ۹۰۰۰ است و به موضوع مهم مدیریت کیفیت و تضمین کیفیت می پردازد.

دربین تمامی استانداردها ، استاندارد سیستم مدیریت کیفیت که  همان ISO9001:2015 است استانداردی برای تمامی مراکز با هر زمینه فعالیتی: خدمات، پروژه ، تولید،  بازرگانی و . . . ) است و پیش نیاز و اساس برای هراستاندارد دیگری خواهد بود.در حال حاضر دریافت و اخذ گواهینامه استاندارد های بین المللی ایزو توسط بسیاری از دولت ها، بین المللی و تصویب شده است.

عوامل مهمی ازجمله محیط زیست ، دوام ، ایمنی ، خدمات بعدازفروش، بروز بودن و رضایت مشتریان لازمه موفقیت هر کسب و کاری است که پیمانکاران صنعت ریلی هم ازین داستان مستثنی نیستند. اما مهمترین مساله کسب موفقیت جهت حضور مداوم دربازارهای ملی ،، منطقه ای و بین المللی تحت تاثیر رقابتهای فشرده و افزایش عرضه برتقاضا وابسته به  دو عامل اساسی کیفیت و قیمت است. در نهایت اینطور باید عنوان کرد که سیستم مدیریتت کیفیت بعنوان یک ابزار قدرتمند مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه سیر تکمیلی شرکت کیان صنعت شهباز  جهت بهبود معیارهایی نظیر:بهینه سازی فرآیندها، بهبود ارتباط با کارکنان و مشتریان، کاهش دادن هزینه ها، فراهم نمودن سیستم کنترل کیفی جهت ارزیابی مداوم و … اخذ این گواهینامه را لازم و ضروری دانست و با سربلندی  به دریافت آن نایل آمد.ISO 9001 نشان می‌دهد که سازمان سیستم مدیریت کیفیتی منطبق بر خواست و نیاز مشتری مستقر کرده است.

عضویت کیان صنعت شهباز در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

آشنایی با اتاق با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به منظور ایجاد هماهنگی و همکاری بین بازرگانان و صاحبان صنایع و معادن فعالیت می‌کند. در جلسات این اتاق نمایندگان دولت و بخش خصوصی شرکت می‌کنند. همکاری با سازمان‌های دولتی و سازمان‌های وابسته به دولت یا تحت نظارت آن و شهرداری‌ها از جمله ارائه مشاوره در زمان تهیه لوایح و مقرراتی که با امور بازرگانی و صنایع و معادن ارتباط دارد، از وظایف این نهاد به‌شمار می‌رود. اتاق ایران بر اساس قانون، مدیریت دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را بر عهده دارد.
 
 

عمده فعالیت های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

 ۱-ارائه تصمیمات در کمیسیون های تخصصی به قوای سه گانه در جهت حمایت بخش خصوصی به دنبال راه حل جویی مشکلات فراراه توسعه اقتصاد کشور و اثرگذاری در مصوبات قانونی مطرح در دولت و مجلس.
 ۲- ارائه تسهیلات و کمکهای فنی و اقتصادی با همکاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران بمنظور جذب سرمایه گذاری خارجی.
 ۳-برقراری ارتباط با انجمنها و تشکلهای اقتصادی و معرفی اعضاء جهت عضویت در نهادهای مذکور.
 ۴- ارتباط و همکاری با اتاقهای بازرگانی و صنایع و معادن سایر کشورها.
 ۵- صدور و تمدید کارت بازرگانی و عضویت اتاق.
 ۶-صدور گواهی مبداء
 ۷- تایید اسناد تجاری
 ۸-امور ویزای تجاری
 ۹- برگزاری دوره های آموزشی در خصوص بازرگانی خارجی و امور مالیاتی
 ۱۰-ارائه خدمات مشاوره در زمینه سرمایه گذاری خارجی در ایران
 ۱۱-ارائه خدمات مشاوره حقوقی(حضوری و آنلاین بر روی وب سایت اتاق)‏‏
 
 ۱۲-ارائه خدمات مشاوره در زمینه مسائل مرتبط با امور مالیاتی(حضوری و آنلاین بر روی وب سایت اتاق)‏‏
 ۱۳-ارائه خدمات مشاوره در زمینه مسائل تامین اجتماعی(حضوری و آنلاین بر روی وب سایت اتاق)‏‏
 ۱۴-ارائه خدمات مشاوره در زمینه مسائل مرتبط با بازرگانی خارجی و قوانین و مقررات جاری کشور(حضوری و آنلاین بر روی وب سایت اتاق)‏‏
 ۱۵-ارائه خدمات مشاوره و بازاریابی کالاهای صادراتی(حضوری و آنلاین بر روی وب سایت اتاق)‏‏
 ۱۶-ارائه تسهیلات جهت شرکت در نمایشگاههای داخلی و خارجی
 ۱۷-اعزام هیئت های تجاری به خارج از کشور و پذیرش هیئت های تجاری از خارج از کشور.
 ۱۸-صدور شناسنامه فرش
 ۱۹-معرفی اعضاء جهت عضویت در اتاقها و شوراهای مشترک
 ۲۰-حل و فصل اختلافات با مراجع دولتی
 ۲۱-داوری و حل اختلافات بین تجار
 ۲۲-ارسال نشریات اتاق
 ۲۳-صدور معرفی نامه جهت اخذ جوائز صادراتی
 
کیان صنعت شهباز پیمانکار ریلی برتر… ارایه دهنده خدمات مرتبط با تعمیرات و نگهداری واگن مولد و …

تشخیص صلاحیت کیان صنعت شهباز در سامانه جامع هوشمند فنی و اجرایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران

در راستای تحقق مفاد نظام نامه فنی اجرایی نگهداری و تعمیرات واگن های باری و مسافری و به منظورایجاد زمینه های بهبود بهره وری و ارتقاء امور، ناوگان راه آهن جمهمری اسلامی ایران قصد کرد تا شرکت هایی که بر اساس آیین نامه تاسیس، فعالیت و رتبه بندی شرکت های پیمانکار عملیات نگهداری  و تعمیرات واگن های باری و مسافری حائز شرایط می باشند را برای فعالیت های مربوط به:

۱- انجام عملیات پیمانکاری نگهداری و تعمیرات ، نوسازی و تبدیل کاربری واگن باری

۲- انجام عملیات پیمانکاری، نگهداری و تعمیرات نوسازی و تبدیل کاربری واگن های مسافری

 
تشخیص صلاحیت و رتبه بندی نماید.
 
لذا شرکت کیان صنعت شهباز پیمانکار برتر ریلی تعمیرات اساسی واگن ها مولد و … ضمن دارا بودن تمامی شررایط و با تکیه بر پشتوانه درخشان کاری و حرفه ای خود در خواست خود را به دفتر امور پیمانکارهای نظام فنی اجرایی تعمیر و نگهداری واگن های باری و مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران ارسال نموده و در نهایت به کسب رتبه ۳  از این سازمان نائل آمد.
 

گواهینامه ISO9001:2008

شرکت فنی و مهندسی کیان صنعت شهباز در راستای افزایش کیفیت خدمات خود موفق به دریافت گواهینامه ISO9001:2008 شد.مدیریت این شرکت بعد از برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای ارتقای سطح کیفیت خدمات خود تصمیم به استاندارد سازی خدمات ارائه شده اعم از مالی، بهره برداری، فنی و ارتباط با مشتریان گرفت و در این راستا از ابتدای سال نسبت به بررسی هر یک از بخش های خود اقدام و تمامی فعالیت های مذکور را استاندارد سازی کرد.

در این راستا با انتخاب مشاور با سابقه در این حوزه، ابتدا بررسی های جامع و کاملی در تمامی بخش ها صورت گرفت و تمامی فرایند های موجود مکتوب و برای هر یک از فرایندها فرم هایی جهت بازدید و مستند سازی تهیه شد و پرسنل شرکت به تکمیل کردن فرم ها اقدام کردند.

استاندارد ایزو ۹۰۰۱ برای هر سازمانی فارغ از نوع فعالیت و اندازه آن‌ها قابل اجرا بوده و گواهی نامه ISO 9001 نشان می‌دهد که سازمان سیستم مدیریت کیفیتی منطبق بر خواست و نیاز مشتری مستقر کرده است.

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری​

شرکت فنی و مهندسی کیان صنعت شهباز در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۱۳موفق به اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری رتبه ۵ نیرو از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور گردید.

تقدیرنامه های کیان صنعت شهباز