قطارهای جذاب و بدون راننده در لندن

قطار ترن کیان صنعت شهباز

آیا دوست دارید ببینید متروی ده سال دیگر چگونه خواهد بود؟

به لطف اداره راه‌وترابری لندن و استودیو طراحی PriestmanGood، هم‌اکنون می‌توانیم متروی ده سال دیگر را ببینیم. طراحی‌های منتشر شده نشان می‌دهند که قطارهای سریع‌السیر مترو در سال ۲۰۲۲، بدون راننده خواهند بود…نام این طراحی «متروی جدید برای لندن» است که از طرح قطارهای چند واگنی قدیمی صرف‌نظر کرده و یک قطار یکپارچه را به جایش ترجیح می‌دهد.

ورودی‌های این قطارها، درهایی دوتایی هستند که در کل قطار وجود دارند. این درها، عریض‌تر بوده و این امکان را به مردم می‌دهند که سریع‌تر سوار یا پیاده شوند و تراکم مردم به ویژه در ایستگاه‌های شلوغ را کاهش می‌دهند. همچنین اداره راه‌و‌ترابری لندن تابلوهای تبلیغاتی کاغذی را کنار گذاشته و به جای آن‌ها از یک سری صفحات دیجیتالی استفاده خواهد کرد که به صورت خودکار و سریعاً با وضعیت مترو و جدول زمانی حرکت قطارها به روزرسانی می‌شود.

این اداره به شرکت‌های تبلیغاتی همچون آمازون اجازه خواهد داد تا جدیدترین خدمات این اداره را با استفاده از تبلیغات ویدئویی تبلیغ کنند. در داخل این قطارها از چراغ‌های LED نیز استفاده خواهد شد که از یک سیستم چراغ راهنمایی درخشان بهره برده و به هنگام باز و بسته شدن درهای قطار به مسافران هشدار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *